Ogłoszenia arrow Aktualności parafialne - archiwum
Pożegnanie księdza Grzegorza

Pożegnianie księdza Grzegorza

Dziękujemy Ci za to, że z nami byłeś, dziękujemy Ci za to co dla nas uczyniłeś!

Tak to już jest w kapłańskim życiu, że co kilka lat przychodzi zmienić parafię. Dzisiaj taki dzień nadszedł dla Ciebie.  Smutno jest żegnać kogoś, kto był dla nas wzorem. Kto w proste słowa wkładał tak wiele miłości, dobroci i nadziei.

Księże Grzegorzu zostawiasz  nam cudowną świątynię duchową i materialną. To dzieło Twoich rąk, Twojej wytrwałości i cierpliwości – w tak krótkim czasie jest wybudowany przepiękny kościół. Za to Ci dziękujemy.

Rozstanie to czas przykry. Mimo bólu i żalu będziemy pamiętać to, czego nas nauczyłeś. Dziękujemy za to, że swoim mądrym słowem uczyłeś nas prawdy, miłości i wiary. Dzięki Tobie powstało wiele wspólnot parafialnych. Swą posługą kapłańską służyłeś chorym i cierpiącym. Za to Wszystko Ci dziękujemy.

Chciałoby się rzec - nie opuszczaj nas! Jednak w tej kwestii jesteśmy bezradni. Głęboko wierzymy, że będziesz pamiętał tę małą wspólnotę parafialną, w której przyszło Ci sprawować po raz pierwszy posługę kapłańską jako Proboszcz. Będzie nam  zawsze miło gościć Cię w naszych skromnych progach.

Z całego serca życzymy Ci, abyś w nowej parafii znalazł wiele otwartych serc, które swoja posługą będziesz prowadził do Boga. Życzymy Ci ludzkiej życzliwości i miłości. Dużo zdrowia, Opatrzności Bożej na każdy dzień. Maryja - Matka Kapłanów niech będzie Twoją wspomożycielską i opiekunką.

My zapewniamy o dozgonnej pamięci i modlitwie całej wspólnoty parafialnej.

Wmurowanie aktu erekcyjnego
 Akt erekcyjny

Działo się to dnia 28 maja Anno Domini 2009 w Parafii św. Jana Chrzciciela w Miąsem, gdy papieżem był Benedykt XVI, Ordynariuszem Diecezji Warszawsko-Praskiej Jego Ekscelencja Ksiądz Arcybiskup Henryk Hoser SAC, a budowniczym kościoła ks. Proboszcz Grzegorz Kucharski, wspominając śp. ks. Stefana Kardynała Wyszyńskiego - Prymasa Tysiąclecia.

Czytaj całość…

Pielgrzymka do Częstochowy
8 VII 2009 odbyła się pielgrzymka do Częstochowy

Pielgrzymka Częstochowa

Montaż okien

Dziesięciolecie parafii

1 II 2009 Parafia Świętego Jana Chrzciciela w Miąsem obchodziła dziesięciolecie erygowania.

Jego Ekscelencja Biskup Kazimierz Romaniuk odprawił uroczystą Mszę Świętą, w której uczestniczyli: ks. Dziekan Władysław Trojanowski, księża z Dekanatu Tłuszcz, parafianie oraz zaproszeni Goście, na czele z Władzami Gminy Tłuszcz.

Księdzu Grzegorzowi Kucharskiemu – Naszemu Proboszczowi, dziękujemy za zorganizowanie pięknej uroczystości i życzymy dalszych sukcesów oraz dużo łask Bożych w dalszej pracy duszpasterskiej.

Dziesięciolecie

Zapraszamy do obejrzenia filmu wideo z uroczystości.

Życzenia Wielkanocne

Wielkanoc 2009

Alleluja dziś śpiewamy,
Bogu cześć i chwałę dajmy,
Bo zmartwychwstał nasz Zbawiciel,
Tego świata Odkupiciel.

Zdrowia, radości i powodzenia
To są najszczersze nasze życzenia.

Redakcja Strony Internetowej

Wielkanoc

Rekolekcje wielkopostne

Rekolekcje 2009

20 III 2009 Piątek
9.00 Msza św. z nauką dla dorosłych
11.00 Msza św. z nauką dla dzieci (klasy 0 – IV)
12.30 Msza św. z nauką dla dzieci (klasy V – III gimnazjum)
17.00 Droga Krzyżowa
18.00 Msza św. z nauką dla dorosłych i młodzieży

21 III 2009 Sobota
9.00 Msza św. z nauką dla dorosłych
16.00 Msza św. z nauką dla dzieci
18.00 Msza św. z nauką dla dorosłych
19.00 Nauka dla młodzieży
Spowiedź: 8.30 – 10.00; 15.30 – 19.00

22 III 2009 Niedziela
9.00 Msza św. z nauką ogólną
11.00 Msza św. z nauką ogólną
Nabożeństwo Gorzkich Żali

Rekolekcje poprowadzi Ks. Krzysztof Chodkowski

Świątynia zimą

Życzenia Świąteczne

Boże Narodzenie 2008

Wesołych Świąt Bożego Narodzenia
pokoju ducha, wiary w Boga i w Ludzi.
Umiejętności dostrzegania piękna tego świata
i wiary w Siebie i swoje możliwości.

Życzą ks. Grzegorz i Grupa Redakcyjna

Ślub Marzeny i Dariusza

11 X 2008 związek małżeński zawarli Marzena Wielgo i Dariusz Sobczak.

Ślub Marzeny i Dariusza

««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»