Ogłoszenia arrow Aktualności parafialne - archiwum arrow Wmurowanie aktu erekcyjnego
Wmurowanie aktu erekcyjnego
 Akt erekcyjny

Działo się to dnia 28 maja Anno Domini 2009 w Parafii św. Jana Chrzciciela w Miąsem, gdy papieżem był Benedykt XVI, Ordynariuszem Diecezji Warszawsko-Praskiej Jego Ekscelencja Ksiądz Arcybiskup Henryk Hoser SAC, a budowniczym kościoła ks. Proboszcz Grzegorz Kucharski, wspominając śp. ks. Stefana Kardynała Wyszyńskiego - Prymasa Tysiąclecia.

Podczas uroczystej Mszy świętej Jego Ekscelencja Ks. Arcybiskup Henryk Hoser SAC w obecności ks. Kanonika Władysława Trojanowskiego - Dziekana Tłuszczańskiego i zgromadzonego duchowieństwa, Pana Jana Krzysztofa Białka - Burmistrza Tłuszcza oraz władz lokalnych, a także Pana Mirosława Sobczaka - Przewodniczącego Rady Parafialnej i licznie przybyłych wiernych, dokonał wmurowania aktu erekcyjnego i kamienia węgielnego poświęconego przez Ojca św. Jana Pawła II w 1999 r. podczas Jego podróży apostolskiej do ojczyzny. Świątynię według projektu i konstrukcji, pod kierownictwem Pana Kazimierza Górskiego wznosi firma Pana Stanisława Utnickiego i miejscowa wspólnota parafialna, przy zaangażowaniu Rady Parafialnej, Księży Proboszczów Parafii wspierających oraz darczyńców.

Akt Erekcyjny