Ogłoszenia arrow Grupy parafialne arrow Rycerstwo Niepokalanej
Rycerstwo Niepokalanej

Inicjatorem stowarzyszenia był p. Jan Jusiński z Jasienicy i ks. Waldemar Kaniewski (ówczesny Proboszcz). Od czerwca 1998 roku wspólnota uczestniczy w konferencjach i naukach pogłębiających formację MI w Niepokalanowie. Grupa liczy 34 osoby. Rycerze uczestniczą w comiesięcznej adoracji Najświętszego Sakramentu, w codziennej modlitwie w intencjach budowy nowego kościoła i dzieci poczętych.
Raz w miesiącu jest Msza św. i spotkanie formacyjne całej grupy.

Rycerstwo Niepokalanej

Stowarzyszenie "Rycerstwa Niepokalanej" w naszej parafii zaczęło działalność z inicjatywy animatora z parafii Jasienica p. Jana Jusińskiego i ks.Waldemara Kaniewskiego. Od czerwca 1998 roku uczestniczono w konferencjach i naukach przygotowujących do oficjalnego przystąpienia do tej formacji.

Dnia 20 czerwca 1998 roku na Mszy św. o godz. 11.00 opiekun duchowy ks. Waldemar Kaniewski wręczył 40 osobom Cudowne Medaliki oraz dyplomiki MI. Działalność Stowarzyszenia polegała na: uczestniczeniu w zjazdach (jesiennym i wiosennym) oraz w rekolekcjach letnich w Niepokalanowie.

Grupa liczy obecnie 34 osoby: 13 dorosłych, 21 młodzieży i dzieci.
Skład zarządu: obecnie animatorem naszego Stowarzyszenia jest: p.Krzysztof Skonieczny, skarbnikiem p. Ewa Radzka, sekretarzem p.Katarzyna Bereda.

Od 2003 roku opiekunem duchowym Stowarzyszenia jest ks. Proboszcz Grzegorz Kucharski. Rycerze Niepokalanej uczestniczą wraz z ks.Proboszczem w comiesięcznej adoracji Najświętszego Sakramentu (pierwsza środa miesiąca). Biorą czynny udział w pielgrzymkach do Sanktuariów Maryjnych. Uczestniczą również w codziennym życiu kościoła i parafii.

Jako wspólnota jesteśmy zobowiązani do codziennej modlitwy w intencjach inicjatywy budowy nowego kościoła oraz dzieci poczętych. Z naszej grupy na wieczny spoczynek odeszły cztery osoby. Polecamy tych Rycerzy Bogu w naszych modlitwach.