Ogłoszenia arrow Grupy parafialne arrow Żywy Różaniec
Żywy Różaniec

Animatorem grupy jest p. Anna Mroczek. Kółko Różańcowe istnieje w Miąsem od 1910 roku. Założone zostało przez rodzinę Państwa Beredów z Klembowa. Od 1948 roku Koło Żywego Różańca organizowało pielgrzymki do Częstochowy. Spotkania odbywają się w I niedzielę miesiąca.

Żywy Różaniec

Kółko Różańcowe w Miąsem, działające przy Parafii św. Klemensa w Klembowie, założyła około 1910 roku rodzina p. Beredów. Spotkania Żywego Różańca odbywały się w każdą pierwszą niedzielę miesiąca w domach prywatnych. Po śmierci p. Beredów prowadziła Kółko Różańcowe p. Julianna Mroczek, po niej p. Józefa Skonieczna, później Stefania Szczęsna i obecnie od 1994 roku p. Anna Mroczek. Już od 1948 roku Kółko Różańcowe w Miąsem organizowało pielgrzymki do Częstochowy.

Po poświęceniu kaplicy w Miąsem rozważania różańcowe miały miejsce w tym świętym miejscu w każdą pierwszą niedzielę miesiąca i w październiku.
W tym to okresie Żywy Różaniec zakupił Mszał Rzymski.

Od 1998 roku, kiedy do naszej parafii przybył ks. Proboszcz Waldemar Kaniewski, osoby należące do Kółka Różańcowego brały czynny udział w autokarowych pielgrzymkach do Częstochowy i Lichenia; spotykały się na wspólnym opłatku.
W 2000 roku Kółko Różańcowe zakupiło figurę Matki Bożej Fatimskiej.

W ostatnim roku Kółko Różańcowe uczestniczyło w autokarowych pielgrzymkach, organizowanych przez ks. Proboszcza Grzegorza Kucharskiego, do Częstochowy, Lichenia, Niepokalanowa, Świętej Lipki i Gietrzwałdu.
W maju został zakupiony różaniec, który jest niesiony w procesji.

Wspólnota Różańcowa swoją modlitwą wspiera Ojca św., ks. Biskupa, umiłowaną Ojczyznę, całą Parafię i dzieło budowy nowej świątyni. Modli się w intencjach powołaniowych, misyjnych i za zmarłe członkinie Żywego Różańca podczas Mszy św. w każą pierwszą niedzielę miesiąca.