Bielanki

Opiekunem grupy jest Pani Wiesława Bereda. Spotkania odbywają się w II niedzielę miesiąca. Działalność grupy bielanek i asysty kościelnej ma miejsce od Mszy św. rezurekcyjnej 14 kwietnia 1998r. Obecnie w skład grupy wchodzi 45 osób. Bielanki biorą czynny udział w uroczystościach parafialnych.

Bielanki

Działalność grupy rozpoczęto 12 kwietnia 1998 roku procesją na Mszy rezurekcyjnej. Była to skromna procesja pod względem wyposażenia:

• jedna chorągiew - bielanki w strojach krakowskich;
  • trzy poduszki z szarfami: Matka Boża fatimska, poduszka z Różańcem, poduszka czerwona z wizerunkiem Pana Jezusa;
  • sypaczki.

Z roku na roku procesja stawała się bardziej bogata w wyposażenie. Został dokupiony baldachim, czwarta poduszka z sercem Pana Jezusa, Feretron "Jezusa Miłosiernego" i Różaniec.

W obecnej chwili skład asysty procesyjnej i bielanek wynosi 45 osób.

Bielanki biorą czynny udział w uroczystościach kościelnych i parafialnych. Pomagają przy sprzątaniu Kaplicy i wszelkich pracach. Uczestniczą we wszystkich pielgrzymkach pieszych i autokarowych do sanktuariów. Chętnie współpracują przy organizowaniu wszelkich uroczystości.