Ogłoszenia arrow Aktualności parafialne - archiwum arrow Odpust parafialny i festyn rodzinny
Odpust parafialny i festyn rodzinny

24 czerwca jest dniem upamiętniającym rocznicę narodzin św. Jana Chrzciciela. Tego właśnie dnia w naszej parafii obchodzimy odpust, który jest wspomnieniem naszego patrona. Tegoroczne świętowanie rozpoczęło się mszą św. o godzinie dwunastej, którą koncelebrował ks. bp. Kazimierz Romaniuk. W trakcie nabożeństwa odbyła się uroczysta procesja.

Nieoficjalną częścią uroczystości był poczęstunek dla gości oraz atrakcje przygotowane dla dzieci w Zespole Szkół im. Zofii Solarzowej. W ramach festynu rodzinnego dzieci miały możliwość pobawić się na zjeżdżalni, trampolinie, skosztować waty cukrowej czy wybrać się na przejażdżkę wozem strażackim. Mogły też wylosować upominek w loterii fantowej.