Ogłoszenia arrow Aktualności regionalne - archiwum
Cykliczne spotkania w bibliotece

Postać Zofii Solarzowej

Od III 2009 w Bibliotece Publicznej w Miąsem odbywają się spotkania z dziećmi i młodzieżą pod opieką nauczycieli. W czytelni swojej biblioteki Pani Ewa Radzka opowiada o patronce Zespołu Szkół naszej miejscowości.

Osoba Pani Zofii jest Jej bliska i dobrze znana, ponieważ była gościem honorowym na otwarciu Biblioteki Publicznej 15 października 1986 roku. Duże podziękowania za zaproszenie i organizację całej uroczystości należą się Panu Krzysztofowi Świadkowi, ówczesnemu i obecnemu przewodniczącemu terenowego PSL-u i niezapomnianej śp. Dyrektor Biblioteki Publicznej Irenie Endler.

Pobyt Pani Zofii na naszym terenie był świętem, w którym uczestniczyła cała miejscowość i licznie zaproszeni goście. Spotkanie dawnej mieszkanki dworu ze starszym pokoleniem było bardzo wzruszającym i miłym przeżyciem. Było wiele wspomnień i chwil, które zostały na zawsze w pamięci wielu mieszkańców.
Cykliczne spotkania w bibliotece

Przebudowa ul. Parafialnej

Zapraszamy do obejrzenia kilku zdjęć z przebudowy ul. Parafialnej.

Przebudowa ulicy parafialnej

Wyniki rozgrywek ministranckich
Runda wiosenna 2008

FC Puma - FC Albatros 13:12
Pogotowie Piłkowe - UKS Miąse 5:8

UKS Miąse - FC Albatros 18:6
FC Puma - Pogotowie Piłkowe 0:3

UKS Miąse - FC Puma 22:6
FC Albatros - Pogotowie Piłkowe 4:26

UKS Miąse 9p
Pogotowie Piłkowe 6p

FC Puma 3p
FC Albatros 0p

Zimowisko Małe Ciche 2008

W dniach 10-16 II 2008 odbył się wyjazd dzieci i młodzieży na ferie do Małego Cichego. Grupa liczyła 36 osób. Główną atrakcją była jazda na nartach oraz zwiedzanie Zakopanego (Butorowy Wierch, Gubałówka, Jaszczurówka, Krupówki) oraz okolic.

Zimowisko

Trędowaty bo nie kochany

Tredowaty bo nie kochany

W ramach programu profilaktycznego, realizowanego przez pedagoga szkolnego i zespół profilaktyczny nauczycieli w dniu 08 II 2008 w Zespole Szkół im. Zofii Solarzowej w Miąsem, wystawiono sztukę pt. Trędowaty bo nie kochany.

Czytaj całość…

Dzień babci i dziadka

Dnia 21 I 2008 w Zespole szkół im. Zofii Solarzowej odbył się uroczysty Dzień babci i dziadka. Z tej okazji uczniowie przygotowali krótkie inscenizacje taneczne, recytatorskie itp., a nawet przygotowali mały poczęstunek! Dzieci dołożyły wszelkich starań aby babcie i dziadkowie, którym tak wiele zawdzięczają poczuli się wyjątkowo, oraz aby na ich twarzach pojawił się uśmiech, a w sercach radość.

Dzień babci

Wyniki rozgrywek ministranckich
Sezon jesienny 2007

FC Puma: FC Albatros 14:5