Ogłoszenia arrow Grupy parafialne arrow Żywy Różaniec - grupa dziecięco-młodzieżowa
Żywy Różaniec - grupa dziecięco-młodzieżowa

Grupa dziecięco-młodzieżowa. Opiekunami grupy są p. Elżbieta Wiech i Irena Skołożyńska. Grupa powstała 2 lutego 2004r. w piątą rocznicę powstania parafii. Główną intencją ruchu jest wypełnienie za pomocą modlitwy siedmiu dobrych uczynków i naśladowanie NMP...
Spotkania odbywają się w I sobotę miesiąca.

Żywy Różaniec - grupa dziecięco-młodzieżowa

Uroczyste zawiązanie "Róży" nastąpiło 2 lutego 2004r. w święto Ofiarowania Pańskiego, oraz w piątą rocznicę powstania parafii św. Jana Chrzciciela w Miąsem. Inicjatorem tegoż ruchu w naszej Parafii jest ks.Proboszcz Grzegorz Kucharski. Wspólnota składa się z 20 osób: dzieci, młodzieży i dorosłych animatorów.
Funkcje zelatorek objęły: p. Elżbieta Wiech i p. Irena Skołożyńska. Spotkania formacyjno-konferencyjne odbywają się w pierwszą sobotę każdego miesiąca, po Mszy św.

Na poszczególne spotkania składają się:

• modlitwa tj. akt oddania się Matce Bożej, jedna część Różańca świętego;
  • krótkie pouczenie;
  • przedstawienie intencji modlitewnej na najbliższy miesiąc;
  • wymiana kartek z tajemnicami Różańca;
  • oraz pieśń na zakończenie.

W modlitwach różańcowych polecamy kościół w Polsce i na całym świecie oraz intencje ogólne i indywidualne. Główną intencją ruchu jest naśladowanie Matki Bożej w Jej świętości oraz wypełnienie przez modlitwę siedmiu dobrych uczynków, co do duszy i co do ciała. Naszym indywidualnym zamiarem, jako wspólnoty jest:

"wierzyć za tych, którzy nie wierzą i w ten sposób wzmacniać ich wiarę".