Ogłoszenia arrow Grupy parafialne arrow Schola młodzieżowa
Schola młodzieżowa

Opiekunem grupy jest Pan organista Sylwester Ludwiniak. Spotkania odbywają się w poniedziałek po Mszy św. W grupie jest około 15 osób. Młodzież śpiewa na Mszy św. o godz. 9.00 i uczestniczy w uroczystościach kościelnych.

Schola młodzieżowa

Działalność Scholi Parafilnej rozpoczeto w czerwcu 2003 roku. Organizując niewielką ilość osób śpiewających na uroczystości Bierzmowania w parafii. W tymże czasie powstał zamysł powstania grupy osób chętnych w śpiewach w czasie Eucharystii.

Schola spotyka się raz w tygodniu na próbach, ćwiczone są podstawy śpiewu, emisja głosowa oraz nauka nowych pieśni, które śpiewane są na Mszach św. niedzielnych. Pieśni te są również śpiewane przed Mszą św. dla utrwalenia i poznania dla osób uczestniczących, chcących włączyć się w śpiewy.

Schola skałada się z dziewcząt szkoły podstawowej, gimnazjum oraz liceum. W jej wykonaniu można usłyszeć, kanony i pieśni Taize, pieśni Odnowy w Duchu Świętym jak i wiele pieśni tradycyjnych w formie dwu i jednogłosowej.

Śpiewy te w znaczny sposób ubogaciły przeżywanie Eucharystii w parafii.