Ogłoszenia arrow Aktualności parafialne - archiwum arrow Pielgrzymi odwiedzili Licheń
Pielgrzymi odwiedzili Licheń

Licheń

Ks. Ryszard Dobosz wraz z parafianami 15 maja wybrał się z pielgrzymką do Lichenia. Autobus z placu kościelnego wyruszył o godzinie piątej.

Gdy grupa dojechała do Lichenia, o godzinie dwunastej ks. Ryszard odprawił mszę św. w Bazylice Mniejszej Najświętszej Maryi Panny Licheńskiej. Po zakończeniu nabożeństwa każdy mógł zobaczyć interesujące miejsca sanktuarium na własną rękę. Pielgrzymi zobaczyli cudowny obraz Matki Bożej Licheńskiej, weszli na szczyt Golgoty, odwiedzili Kościół św. Doroty, skosztowali wody z cudownego źródełka.

W drodze powrotnej pątnicy odwiedzili Las Grąbliński – miejsce objawień Matki Bożej Bolesnej Królowej Polski. Tam też odprawiona została droga krzyżowa. Następnie pielgrzymi odwiedzili nowo pobudowany klasztor sióstr anuncjatek.