Ogłoszenia arrow Aktualności regionalne - archiwum
Będziemy pływakami

bedziemy plywakami

Młodzież z Zespołu Szkół im. Zofii Solarzowej w Miąsem w 2006 roku uczestniczyła w działaniach „Wyrównywanie szans edukacyjnych” sponsorowanych z funduszy unijnych. W realizowanym programie „Będziemy pływakami” uczestniczyło 45 osób. Uczniowie pobierali naukę pływania w czasie 12 wyjazdów na pływalni w Wyszkowie.

Radość...w UKS "Uśmiech"

UKS Usmiech

Chłopcy z naszego klubu sportowego wraz z trenerem p. Karolem Banasiakiem uczestniczyli w II turze rozgrywek piłki siatkowej. Zajęli I miejsce w Tłuszczu oraz III w Wołominie.

Jubileusz Filii Biblioteki Publicznej w Miąsem
15 października 2006 roku Filia Biblioteki Publicznej w Miąsem, kierowana przez Panią Ewę Radzką, obchodziła swe dwudziestolecie. Tym wszystkim, którzy pamiętają chłodny, lecz słoneczny i miły dzień 1986 roku przypomina się z pewnością również życiowa dewiza Zofii Solarzowej: "Ku ludziom i dla ludzi"...
Napisali o nas - Artykuł w dwutygodniku "Łącznik Mazowiecki".

Zimowisko w Małym Cichym (28 I - 03 II)
Nasza młodzież na tegoroczne ferie zimowe udała się do miejscowości Małe Ciche k. Zakopanego (góry Tatry).
Serdecznie dziękujemy gospodarzom Państwu Pawlikowskim za miłą gościnę i rodzinną atmosferę w ich pensjonacie.
Ks. Grzegorzowi, opiekunom i organizatorom za szczęśliwie spędzony czas i różnego rodzaju atrakcje.
Wdzięczni rodzice i młodzież

Osiągnięcia sportowe dzieci i młodzieży w Zespole Szkół w Miąsem
W 2006 roku jednym z najważniejszych osiągnięć sportowych były czołowe miejsca Agnieszki Laskowskiej uczennicy klasy V w zawodach lekkoatletycznych - biegi przełajowe. Zdobyte odznaczenia to:
  • I miejsce w zawodach gminnych
  • II miejsce w zawodach powiatowych
  • V miejsce w międzypowiatowych biegach przełajowych w Białobrzegach k. Nieporętu.

Ważnym wydarzeniem w naszej szkole był powiatowy turniej piłki siatkowej chłopców, między szkołami: z Długosiodła, Mokrej Wsi, Tłuszcza, Kobyłki (szkoła nr 2 i 3) i gospodarzy z Miąsego. Głównym organizatorem turnieju był nauczyciel wychowania fizycznego miejscowej szkoły Pan Karol Banasiak, który obecnie jest prezesem klubu sportowego UKS "Uśmiech".

WYNIKI TURNIEJU:
  • I miejsce – Długosiodło
  • II miejsce – Kobyłka (szkoła nr 2)
  • III miejsce – Tłuszcz
  • IV miejsce – Mokra Wieś
  • V miejsce – Miąse
  • VI miejsce – Kobyłka (szkoła nr 3)

Ślubowanie pierwszych klas
„Jak blask słońca
oświetla wnętrze komnaty,
tak nauka rozświetla umysł”
Wang Chong

19 X 2006 uroczyście przy sztandarze szkolnym byli pasowani uczniowie klasy I Szkoły Podstawowej natomiast 9 XI 2006 ślubowanie złożyli uczniowie klasy I Gimnazjum w Miąsem.

Wielka uroczystość
,,Uroczystość nadania Zespołowi Szkół imienia Zofii Solarzowej i przekazanie sztandaru’’

Poświęcenie sztandaru

W piątek 29 X 2006 odbyła się uroczystość nadania imienia Zofii Solarzowej Zespołowi Szkół w Miąsem oraz przekazanie sztandaru. Uroczystość uświetnili abp Sławoj Leszek Głódź, wicemarszałek Sejmu RP-Jarosław Kalinowski, przedstawiciel kuratorium Elżbieta Karasek, syn Zofii Solarzowej-Andrzej Solarz, Burmistrz Tłuszcza Jan Krzysztof Białek wraz z Radą Gminy, zaproszeni księża, nauczyciele, uczniowie, rodzice i mieszkańcy.
Uroczystość rozpoczęła przywitaniem gości p. dyr. Maria Suchocka. Program imprezy prowadziła p. Małgorzata Zacheja. Postacią szczególnie ważną dla naszej szkoły i społeczności jest p. Krzysztof Nowak, długoletni nauczyciel. Spisał rys historyczny szkoły, który został przeczytany przez nauczycielkę Agatę Suchocką i absolwenta szkoły, a obecnego studenta Politechniki Warszawskiej Błażeja Radzkiego. Piękną część artystyczną przedstawili uczniowie wraz z wychowawcami Wiesławą Ściborowską, Renatą Wilgą-Pieńczuk i Agnieszką Pergół. Gościnnie wystąpił Zespół Koła Gospodyń Wiejskich „Kalinki”.
Dzień ten był ważnym wydarzeniem w życiu szkoły, który na długo zostanie w pamięci nas wszystkich.

««  start « poprz. 1 2 3 4 5 nast.  » koniec »»